Dış Cephe Ahşap Boyaları

HICKSON DECOR PLUS / HICKSON DECOR AQUA

Yayınlanma Dış Cephe Ahşap Boyaları

NEFES ALAN ÖZEL AHŞAP BOYASI

NEFES ALAN ÖZEL AHŞAP BOYASIHickson Decor Plus İdeal Çözüm. 

Şimdi, ahşap yüzeyleri her türlü kötü hava koşuluna karşı koruyacak yepyeni bir boya var. Hickson Decor, evinizdeki, bahçenizdeki, binanızdaki ahşap yüzeylerin korunması ve güzelliği için en ideal çözüm. 

Hickson Decor . Boya ve ahşabın iki büyük düşmanına karşı mükemmel koruyucu!

Ultraviyole ışınları ve nem, boyanın ve ahşabın ömrünü kısaltan iki büyük düşmandır. Hickson Decor, ultraviyole ışınlarına karşı daha da güçlendirilmiş formülüyle, her türlü ahşap yüzey için yüksek etkili koruma sunar. Hickson Decor , mikro gözeneklidir. Nefes alır, ahşaba nefes aldırır. Su geçirmez. İçindeki nemi dışarı verir, su tutmaz. Hickson Decor, içindeki özel katkı maddeleri sayesinde, altındaki ahşabı yıllarca solmadan, pullanıp dökülmeden, çatlamadan, yüzey küfü ve lekelenmelere karşı korur. Özel pigmentleri, ultraviyole ışınlarının ahşap üzerindeki zararlı etkilerini önler. 

Önemli: Dış cephede kullanılan ahşap  boyadan önce, boya Hickson Decor  bile olsa, çürümeye karşı mutlaka "emprenye" edilmelidir. 

Hickson Decor. Ahşaplarınız için ekonomik, dekoratif ve kolay çözüm!

Hickson Decor'un su ve solvent bazlı olmak üzere ahşabın dokularını gösteren yarı şeffaf  "Wood Stain" ve ahşabın dokularını kapatan örtücü "Breather Paint" tipleri bulunmaktadır.


Hickson Decor, hem ilk uygulamada, hem de bakım uygulamasında ekonomiktir. 1 litre Wood Stain 14-16 m², 1 litre Breather Paint ise 10 m² alanı, tek katta rahat örter. Bakım için, dört-beş yılda bir yüzeyi temizlemek ve aynı renkten 1 kat sürmek yeterlidir. Yarı şeffaf ve örtücü çeşitleri, sunduğu renk seçenekleriyle Hickson Decor, her türlü iç-dış doğrama ve cephe kaplaması için idealdir.


Kullanımı son derece kolaydır. Astar-vernik gerektirmez. Fırçayla kolayca sürülür. Havanın kuru ve ılık olması uygulamayı kolaylaştırır. Sürüldüğü yüzey mutlaka temiz ve kuru olmalıdır. Ayrıca, ahşabın nem oranı %20'nin üzerinde olmamalı, katlar arasında 24 saat beklenmelidir. 2 kat uygulandığında, ahşabın güzelliğini yıllarca korur.

Ayrıca!

Hickson Decor Breather Paint'in istenilen her rengi, sipariş üzerine hazırlanarak 1 gün sonra teslim edilir.

SAYERLACK LINEA BLU

Yayınlanma Dış Cephe Ahşap Boyaları

SU BAZLI DIŞ CEPHE AHŞAP CİLASI

SAYERLACK LINEA BLUSAYERLACK LINEA BLU2ÇEVRE DOSTU SU BAZLI RENK (HI) VE SU BAZLI CİLA (HF) SİSTEMİ 

Sayerlack Linea Blu Su Bazlı Ahşap Cilası, tüm dış etkilere karşı ahşabın yıllarca yaşamasını sağlar. Ahşapları güneş ışınlarından korur, yağmurun, karın, rüzgarın ahşabı yıpratmasını önler. Yanlız ahşabın sağlığı açısından değil, insan ve çevre sağlığı açısından da mükemmel özellikler taşıyan yarı mat su bazlı bir ciladır. 

Genel Özellikler:

Sayerlack Linea Blu HF 2044 dış cephede her tür ahşap malzemenin korunması için kullanılan, çok iyi esnekliğe sahip, aşınma direnci fazla su bazlı ciladır. 

Tiksotropik özelliğe sahip olduğundan dik yüzeylerde akmadan kolaylıkla uygulanır. Kalın  sürülen katlarda bile sarkma yapmaz. 

UV ışınlarına dayanıklıdır. Solmaz ve elastik özelliğini kaybetmez. Yapısında bulunan UV emiciler sayesinde ahşap malzemeyi güneş ışınlarından korur. 

Çabuk kurur. Bu özelliği sayesinde endüstriyel sistemlerde kolaylıkla uygulanır.

Endüstriyel sistemler ve atölye uygulamaları için tabancayla atıma uygun tipi de bulunmaktadır.

SAYERLACK HYDROPLUS

Yayınlanma Dış Cephe Ahşap Boyaları

ENDÜSTRİYEL SU BAZLI DIŞ CEPHE CİLA SİSTEMİ

SAYERLACK HYDROPLUSSayerlack Su Bazlı Hydroplus Cila sistemi dış cephe için endüstriyel uygulamalar için özel olarak geliştirilen, UV direnci yüksek, çok iyi esnekliğe sahip, aşınma direnci fazla, ahşaba nefes aldıran bir cila sistemidir. 

Sistem renk , astar  ve sonkat ciladan oluşur. Astar uygulamasından önce açık tonda bile olsa mutlaka renk sürülmelidir. Kullanılacak renk tonu ne kadar koyu olursa cilanın performansı o oranda yüksek olacaktır. 

Bu cila sisteminde çam, vb. yumuşak dokulu ahşap türleri ve iroko, tik, vb. taninli sert ahşap türleri için 2 ayrı sistem seçeneği bulunmaktadır. 

Özellikle taninli ahşaplarda (iroko, tik, vb) renk üzerine uygulanan özel astar yağ ve taninlere karşı bariyer görevi yaparak son kat cilanın yüzeye mükemmel şekilde yapışmasını sağlar. 

Su bazlı cila sisteminin  uzun yıllar performans vermesi için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri gereken malzeme miktarının ahşap yüzeye atılmasıdır. Cila sisteminde ahşap yüzeye atılması gereken toplam malzeme miktarı 300-350 gr/m2’dir. Bu şartlara dikkat edilerek yapılan uygulamalarda Sayerlack Hydroplus cilaların normal koşullar altında bakımı 4-5 yılda bir yapılır. Bakım işlemi, yüzeye yoklama zımparası yapıldıktan sonra aşınmaya bağlı olarak 1 veya 2 kat aynı son kat cilanın fırça tipinin (AZ 2330/86) sürülmesiyle yapılır.

 

HEMEL DECK STAIN

Yayınlanma Dış Cephe Ahşap Boyaları

HEMEL Deck Stain ahşap dek zeminler için özel olarak geliştirilmiş kullanıma hazır su bazlı bir üründür. Özel formülasyonu ile her tip dış mekan ahşap zemin döşemesinde yarı şeffaf, mat bir görünüm oluşturur ve içerdiği kaymayı önleyici görünmez mikro tanecikler yoluyla zeminlere kaymazlık özelliği kazandırır. HEMEL Deck Stain UV direnci çok yüksek, olumsuz hava koflullarının film tabakasında oluşturduğu çatlamaya ve soyulmaya karşı dirençli, sert ve dayanıklı, su geçirmez özelliklere sahip mükemmel bir boyadır.

Nasıl Uygulanır?

Kullanmadan önce ve kullanım esnasında iyice karıştırılmalıdır. Yağmur yağma olasılığı varsa uygulama yapılmamalıdır. Uygulama için havanın ve ahşap yüzeyin sıcaklığı 10°C’nin üzerinde ve ahşabın nemi %20’nin altında olmalıdır. Ürün kullanıma hazır olduğundan su ile inceltilmemelidir.

Yüzey Hazırlığı

Yeni Ahşap: Nispeten kaba zımparayla (80-100 no’lu) zımparalanmış, temiz ve yağdan arındırılmış olmalıdır. İroko ve tik gibi doğal ekstratlar ve yağ içeren ahşap türlerinde HEMEL Deck Stain uygulamasına başlamadan önce yapışmanın iyi olması için ahşabın yüzeyi selülozik tiner ile temizlenmelidir. Yüzey tamamen kuruduktan sonra, tekrar zımparalanmalı (80-100 no’lu) ve tozdan arındırılmalıdır.
Eskimiş Ahşap: Yıpranmış ya da rengi değişmiş ahşap zımparalanmalı (80-100 no’lu) veya HEMEL Ahşap Yüzey Temizleyici kullanılarak temizlenmelidir.

Önceden Boyanmış veya Verniklenmiş Ahşap: Boyalı/vernikli yüzey zımparalanmalı (80-100 no’lu) ve tamamen temizlenmelidir.

Fırça ya da rulo ile temiz yüzeye 1. katı sürün   6 saat sonra zımparalamadan 2. katı sürün

HEMEL DECK STAINUygun kuruma koşullarında dokunma kuruluğu 2 - 6 saattir. İkinci kat uygulanmadan önce, ilk katın tamamen kuruması beklenmelidir. Ahşap türüne bağlı olarak 5L. ile 2 katta yaklaşık 40m2 alanı boyar.

Depolama

Ürün donmaya karşı korunmalı ve kullanım sonrası kapağı kapatılmalıdır.

Bakım

Bakım yapılacak ahşap yüzey kirden arındırılarak temiz ve kuru olmalı, eskimeye bağlı olarak HEMEL Deck Stain 1-2 kat uygulanmalıdır. Güneş ışınlarına yoğun maruz kalan yüzeyler ile yağmur, kar ve yüksek nemli iklim koşullarında kullanılan deklerin, uygulamadan 1 yıl sonra bakım amaçlı kontrol edilmesi tavsiye edilir.

Temizleme

Uygulama sırasında kullandığınız araç - gereci bol suyla yıkayarak temizleyin.

Dikkat

Kaymazlık özelliğinin etkilenmemesi için, boyalı yüzeyin tozdan ve kirden arındırılmasına ve temiz tutulmasına dikkat edilmelidir.

HEMEL DECK CLEANER

Yayınlanma Dış Cephe Ahşap Boyaları

Hemel Dek TemizleyiciHemel Dek Temizleyici

Bahçenizdeki sabit ahşaplarla, tüm mobilyalarınızı hızla, kolayca ve güvenle temizleyebilirsiniz. HEMEL Dek Temizleyici, grileşmiş, kirlenmiş, üzeri küşü görünüm almış ahşabı hemen temizler, kirden arındırır, ilk günkü görünüme kavuşturur. Ürün su bazlı ve çevre dostudur, bitki ve hayvanlara zarar vermeksizin biyolojik olarak çözünür. 

Dış mekan ahşaplarının veya bahçe mobilyalarının üretiminde emprenyeli ahşap ya da iroko, tik gibi doğal ömrü uzun ahşap türü kullanılmışsa, bakım için HEMEL Dek Temizleyici ile temizlik yapıldıktan sonra ahşaplarınızı doğal hali ile kullanabilirsiniz. Ancak ahşap yüzeyleri UV ışınlarının yıpratıcı etkisine, aşınmaya ve tekrar kirlenmeye karşı korumak ve daha uzun süreli bakım ihtiyacı olmadan kullanmak için doğal yağlardan oluşan HEMEL Tik Yağı ve HEMEL Deck Stain kullanmanız önerilir.

HEMEL DECK CLEANER

Dikkat!

Uygulama öncesinde yüzeyi, her türlü boya ve vernik kalıntısından tamamen temizleyin. 1 litre HEMEL Deck Cleaner ile 8-10m2 alan temizlenebilir. (Harcanacak miktar, ahşabın emiciliğine, döşeniş şekline, kirlilik durumuna göre farklılık gösterebilir.) Ahşap aşırı derecede kirlenmiş ve kararmışsa, işlemi bir kez daha yineleyin.

Uygulama sırasında kullandığınız araç-gereci bol suyla yıkayarak temizleyin. El ve yüzle temasından kaçının.

 

Diğer Makaleler...

Çalışma Ortaklarımız

Doğu Saraçoğlu Boya

Ziyaretçiler

Bugün0
Dün15
Bu Hafta140
Bu Ay504
Toplam56968

Adres